Hamile eşini yaralayıp arkadaşını öldüren koca: Hamile olduğunu görünce gözüm karardı

Bursa'da kendisini terk eden hamile eşi  G.D.'yi (29), Kayseri'de bulup tabanca ile ağır yaralayan, yanındaki Afgan uyruklu arkadaşı M.F.'yi (25) ise öldüren inşaat işçisi B.D.'nin (31) yargılanmasına başlandı. Sanık eşi ile mutlu ve örnek gösterilen bir evlilikleri olduğunu öne sürerek, "Hamile olduğunu görünce gözüm karardı. Mermiler bitene kadar rast gele ateş ettim" dedi.

Hamile eşini yaralayıp arkadaşını öldüren koca: Hamile olduğunu görünce gözüm karardı
12 Şubat 2020 Çarşamba 15:57

2 çocuk annesi G.D. 7 ay önce 13 yıllık eşi inşaat işçisi B.D.yi terk etti. B.D. uzun süre aradığı eşinin izini Kayseri'de buldu. Bursa'dan Kayseri'ye gelen B.D., eşini telefonla arayarak konuşmak istediğini söyledi. B.D., görüşme teklifini kabul etmeyen eşini geçen 15 Temmuz'da merkez Melikgazi ilçesinde başka bir erkekle yürürken gördü.

B.D., otomobilden inip eşi ile yanındaki Afgan uyruklu M.F.'ye kurşun yağdırdı. Cep telefonu alım satımı yapan F. olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan 6 aylık hamile eşi  G.D. ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Gözaltına alınan D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sanık B.D.'nin  'tasarlayarak kasten adam öldürme' ve 'tasarlayarak eşe veya gebe olduğu bilinen kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından yargılanmasına başlandı. Daha önce ailesinden bazı kişilerin öldürüldüğünü bundan dolayı da yanında silah taşıdığını öne süren sanık, “G. hamile olduğunu bilmiyordum. Hamile olduğunu anlayınca gözüm karardı. Daha önce çocuk istemediğini söyledi. Onları öldürmek için Kayseri’ye gelmedim. Tek amacım çocukları annelerine kavuşturmaktı. Evliliğimiz örnek gösteriliyordu” diye konuştu.

Öldürdüğü F.'nin el kol hareketi yaptığını da iddia eden sanık, “Bana ‘Defol git, seninle geçen yıllarım çöp’ dedi. Yanındaki de bir şeyler söyledi ama anlamadım. İkisi hala el kol hareketleri yapıyordu. Kendimi kaybettim. Rastgele mermiler bitene kadar ateş ettim. En son ayağımın önüne ateş ettiğimi hatırlıyorum. Bana boşanma davası açmıştı. Eğer tek görseydim, Bursa’ya dönmeyi teklif edecektim. Kabul etmezse de anlaşmalı boşanmak istediğimi söyleyecektim” dedi.

Duruşmada görgü tanığı olarak dinlenen ve cinayetin işlendiği yerde bina görevlisi olarak çalışan A.U. ise, “Kadınla bir adam el ele yürüyorlardı. Ardından bir kişi arabayla hızlı bir şekilde gelerek ikisine kurşun yağdırdı. Önce adama sonra kadına ateş etti. Kadın ‘Vurma ne olur’ diye bağırıyordu” dedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla sanık B.D.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, mağdur kadının talimatla ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

Haber: Samed aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.