FLAŞ- Sarıoğlan eski Belediye Başkanı Yıldız tahliye oldu

FLAŞ- Sarıoğlan eski Belediye Başkanı Yıldız tahliye oldu
23 Haziran 2020 Salı 19:06

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, tutuklu yargılandığı davada adli kontrol şartıyla salıverildi.

Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan ve davanın tek tutuklu sanığı olan Sarıoğlan eski Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, bugün öğleden sonra görülen oturum sonrası tahliye edildi.

Yıldız, önceki duruşmalarda tutuklu yargılanmasına anlam veremediğini ifade ederek, tutuksuz yargılanmak istediğini belirtmişti.

Mahkemenin tahliye kararı vermesinin ardından eski belediye Başkanı Yıldız'ı, Gültepe Cezaevi çıkışında yakınları sevgi gösterileri ile karşıladı.

Ali Osman Yıldız, mahkemedeki savunmalarında  “3.5 yılda işçilere 15 milyon TL ödedim. Benim yaptığım işi yapan başka belediye çıksın, ömür boyu hapis yatmaya razıyım. Başkan olmadan önce ve sonra mal varlığım araştırılsın. Türkiye’de tek yargılanan belediyeyiz. 1 kuruşun hesabını yaparak belediyeye hizmet ettim. Siyasiler kum ocağını ve parke taşı döşeme fabrikalarını istediler, vermedim, bu yüzden bana kumpas kuruldu. Bu suçu işleyen ve yargılanan çok ama sadece ben tutukluyum” iddiasında bulunmuştu.

Davada kime hangi ceza verildi? Belediye Başkanı Yıldız hakkında başka ne kararlar verildi? Davanın tüm detayları yarın Kayseri Star Haber internet sitesinde...

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.