FLAŞ- OSB Başkanına hakaret davasında karar

FLAŞ- OSB Başkanına hakaret davasında karar
31 Ocak 2020 Cuma 14:33

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan N.M.Y. 1740 TL para cezasına çarptırıldı.

Geçen yıl OSB Başkanlık seçimlerinde M.Y. isimli kişinin OSB başkanlığı için aday olan A.H.K.’nin afişini paylaştığı gönderiye, iddiaya göre, N.M.Y.’de yorum yaparak mevcut Başkan Tahir Nurşaçan’a hakaret içeren yorum yazdı. Nursaçan’ın avukatları aracılığıyla şikayetçi olmasının ardından N.M.Y. hakkında ‘Hakaret’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık N.M.Y. ile şikayetçi Tahir Nursaçan’ın avukatı hazır bulundu. Şikayetçi Nursaçan ise, duruşmaya katılmadı.

Tahir Nursaçan’ı kast etmediğini iddia eden sanık N.M.Y., “Benim kastım Tahir Nursaçan değildi. A.D.S.’yi kast etmiştim. Bu kişi benim firmamda çalışıp 5 bin TL dolandırmış kişidir. Ardından OSB’ye çalışan olarak anılmış biridir. Tahir Nursaçan’ın babası da bu kişinin müftülükte çalıştığı dönemde amiridir. Kimseye biat edecek halim yok” diye konuştu.

Tahir Nursaçan’ın avukatı da müvekkilinin görgüye dayalı bir bilgisi olmadığını söyleyerek, “Dosyada mevcut olan delil durumu müvekkilimin görgüsü olmadığının kanıtıdır. Bu nedenle dinlenmesine gerek olmadığını düşünüyoruz. Sanıktan şikayetçiyiz. Cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Mahkeme hakimi, sanık N.M.Y.’yi, ‘Hakaret’ suçundan 1740 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın sabıkası nedeniyle cezayı ertelemedi.

Haber: Samed Aydın SUN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.