FETÖ itirafçısı avukat: Mülakat esnasında bilmediğimiz soru olursa ‘anımsayamadım’ dememizi istediler

FETÖ itirafçısı avukat: Mülakat esnasında bilmediğimiz soru olursa ‘anımsayamadım’ dememizi istediler
23 Haziran 2020 Salı 13:50

KAYSERİ’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan avukat C.T., etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek, “Çalışma evlerinde kaldım. Hakim savcı sınavlarına hazırlanıyordum. Mülakatlarda kırmızı kravat takmamızı, bilemediğimiz sorularda da ‘anımsayamadım’ dememizi söylediler. Mülakatlarda elendim. Dediklerini yapmazsam şefkat tokadı yiyeceğimi söylediler” dedi.

Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan yargılanmasına başlanan avukat C.T., mahkeme salonunda hazır bulundu. Etkin pişmanlık kapsamında bildiklerini anlatmak istediğini belirten sanık C.T., “Dini duygularla söz konusu yapı içinde öğrencilik yıllarımda yer aldım. Dediklerini yapmazsam ‘şefkat tokadı’ yiyeceğimi söylediler. Dini duygularımı kullandılar. Ev ağabeyliği yaptım. Bana, peygamber ya da sahabelerin isimlerinden bir kod adı vereceklerini söyleyerek, ‘İbrahim’ kod adını verdiler. Başkasının hattını da kullanmamı istediler. Herkesin bir kod adı vardı” ifadelerine yer verdi.

‘ÇALIŞMA EVLERİNDE HAKİM VE SAVCILIK SINAVLARINA HAZIRLANDIM’

 Örgütün ‘Çalışma evi’ adı verilen evlerinde Hakim ve Savcılık sınavlarına da hazırlandığını da anlatan sanık C.T., “Mülakat esnasında bilemediğim bir soru olursa, ‘anımsayamadım’ dememi, kırmızı kravat takmamı istediler. Mülakatlar da elenince bir daha ‘çalışma evlerinde’ kalmadım. Avukatlık mesleğime geri döndüm. Bu yapının böyle bir hainlik içerisinde olacağını bilemedim. Mesleğimi ve cübbemi çok özledim. Beraatimi istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bildiklerimi her zaman anlatmaya hazırım” ifadelerine yer verdi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, sanık C.T.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.