Evinde eşiyle yakaladığı arkadaşını bıçaklayan Suriyeli'ye 10 yıl 5 ay

Kendisini yatak odasında elbise dolabında saklanırken yakalayan arkadaşı Z.E.'yi (27) bıçaklayıp, onun eşiyle kayıplara karışan ardından da tutuklanan Suriye uyruklu W.A. (19) 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Evinde eşiyle yakaladığı arkadaşını bıçaklayan Suriyeli'ye 10 yıl 5 ay
18 Şubat 2020 Salı 12:22

Geçen 25 Ağustos'ta merkez Kocasinan ilçesinde meydana gelen olayda Suriye uyruklu eşi A.E.H. ve 2 çocuğu ile birlikte yaşayan Z.E., sabah evden ayrıldı. Eve erken dönen Z.E., eşinin kapıyı geç açması ve üzerinde sadece iç çamaşırı ile ağır parfüm kokusu olmasından şüphelendi. Eşinin, bebeği emzirdiğini söylemesine rağmen evi arayan Z.E., yatak odasında elbise dolabını açtığında arkadaşı Suriye uyruklu W.A. ile karşılaştı. Dolaptan çıkan W.A., yanındaki bıçağı çıkarıp, Z.E.'yi bıçakladı. 6 bıçak darbesiyle yaralanan Z.E., komşularının haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. W.A.  ile A.E.H. ise kayıplara karıştı. Geçen aylarda yakalanan A. tutuklanarak cezaevine konuldu.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' ve 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından tutuklu yargılanan W.A.  ile şikayetçi Z.E. Hazır bulundu. Türkçe savunma yapan Z.E., şikayetçi olduğunu belirterek, “Alışveriş yapmıştım. Bisikletle eve uğradım. Zile bastım. Kapıyı eşim A.E.H. açtı. İç çamaşırı vardı. Sanki biri eve gelmiş gibiydi. Şüphelendim. ‘Neden bu haldesin’ dedim. Banyo yapacağını söyledi. Sanki bir an önce evden gitmemi istiyor gibi davranıyordu. Evi aramaya başladım. Yatak odasındaki dolabı açınca bıçaklandım. Şikayetçiyim” diye konuştu.

Tercüman eşliğinde savunma yapan sanık W.A. ise, “Çok pişmanım. Babam ve 2 kardeşim Suriye’de bomba saldırısı sonrası öldü. Annem ve kardeşlerimle Türkiye’ye geldik. Aileme ben bakıyorum. Annem hasta. Adaletinize sığınıyorum” dedi.

Duruşmada Z.E.’nin eşi A.H.E.’de tanık olarak dinlendi. Hasta ziyaretine gideceğini öne süren tanık, “Kardeşim bizdeydi. Kapıyı kardeşim açık bırakmış. O sırada da  sanık içeri girmiş. Sanık evde bıçakla geziyordu. Eşim eve geldi ve dolapta sanığı gördü” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık W.A.’yı, ‘insan öldürmeye teşebbüs etmek’ suçundan 10 yıl, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan da 5 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.