Evinde dolapta yakaladığı Suriyeliyi bıçakladı, eşi ile kaçtı

Suriye uyruklu Z.E.’nin (27) eşi A.E.H.’nin üzerinde iç çamaşırı olduğu sırada elbise dolabına saklanan ve Z.E.’yi bıçakla yaralayan W.A.(19) hakkında 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Evinde dolapta yakaladığı Suriyeliyi bıçakladı, eşi ile kaçtı
18 Aralık 2019 Çarşamba 17:06

Olay, geçen 25 Ağustos’ta merkez Kocasinan ilçesinde  meydana geldi. Suriye uyruklu  eşi A.E.H. ve 2 çocuğu ile birlikte yaşayan Z.E. sabah saatlerinde evinden ayrıldı. Eve erken dönen Z.E. kapıya vurduğunda A.E.H. ‘kim o’ diye sorduktan sonra kapıdaki kişinin eşi olduğunu fark etmesi üzerine iddiaya göre kapıyı açmakta gecikti. Kapıyı açtığı sırada A.E.H.’nin üzerinde sadece iç çamaşırı,ağır bir parfüm kokusu  ve pijama olduğunu fark etti. Eşine neden bu halde olduğunu soran mağdur, ‘bebeği emziriyorum’ cevabını aldı. Durumdan şüphelenen koca evi aramaya başladı. Son olarak yatak odasına giren ve elbise dolabını açan Z.E. dolapta saklanan W.A. ile karşılaştı. Saklanmakta olduğu dolaptan çıkan W.A, yanındaki bıçak ile mağdura saldırdı. 3 defa sol omzuna, 1 kez sol dirseğine ve 2 sol göğüs altına olmak üzere toplam 6 bıçak darbesi ile Z.E.’yi yaraladı. Olay sonrası şüpheli W.A. ile Z.E.’nin eşi A.E.H.’nin kayıplara karıştığı öğrenildi. W.A. hakkında ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan da 1 yıldan 2 yıla  kadar olmak üzere toplam 17 yıla kadar hapis cezası İstemi’yle dava açıldı.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada avukatlar hazır bulunurken, firari sanık W.A. ile mağdur Z.E.duruşmaya katılmadı.

Mağdur avukatı sanığın Suriye’ye kaçmış olabileceğini, müvekkilinin iki çocuğu ile kaldığını söyleyerek, “ Sanığın yakalanmaması müvekkilimin Türk yargısına olan güveni sarsmaktadır” dedi.

Mahkeme heyeti firari sanık W.A.’nın yakalanmasının beklenilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.