Erkek çocuğa istismar cezası

G.A. (16) isimli erkek çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuklu yargılanan A.S. (57) 20 yıl, A.K. (25) ise, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Erkek çocuğa istismar cezası
23 Aralık 2019 Pazartesi 17:01

Olay, geçen  yıl  Ocak’ta Develi ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, A.S. Ve A.K., ilçede yaşayan G.A. isimli erkek çocuğa cinsel istismarda bulundu. Ardından da ilçede istismar dedikodusunun yayılmasının ardından 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu. Haklarında, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 10’ar yıldan 30’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

5.  Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklardan A.S. ve  A.K. ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Mahkeme başkanı sanık A.S. hakkında cinsel ilişkiye girebildiğine dair beklenen raporun mahkemeye ulaştığını söyledi.

Tutuklu sanık  A.K., komplo kurduklarını söyleyerek, “G.A. ile birlik olup, A.’ye, komplo kurduk. Parasını alabilmek için böyle bir şey yaptık.  İlişkiye girmedik. Vicdanen çok rahatsızım ve pişmanım”  derken sanık A.S.’de üzerine atılan suçlamaları redderekberaatini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan  A.S.’yi, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 20 yıl,  A.K.’yi de aynı suçtan 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.