Dolandırıcılık operasyonunda Özel Harekatçı vuruldu

Kayseri’de değişik isimlerle faaliyet gösteren suç örgütleri ve yöneticileri hakkında çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık suçlarına yönelik operasyonda, sözleşmeler, senetler, 2 tüfek, 3’ü kurusıkı 5 tabanca ile yakalandı.

Dolandırıcılık operasyonunda Özel Harekatçı vuruldu
15 Ocak 2020 Çarşamba 14:27

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde ikamet eden şüpheli M.D. isimli şahsın adresine operasyon yapıldı. Kapının uygun çalınmasına rağmen açılmaması üzerine özel harekât timlerimizce koçbaşı  ile kapı kırılarak açılmaya çalışıldı. Bu sırada kapı arasında kısmi bir boşluk oluştu. Şüpheli silahla karşılık verdince Özel Harekât Şube Müdürlüğünde görev yapmakta olan B.K. isimli polis memuru sağ dizinin alt kısmından yaralandı. Kapının açılmasından sonra içeride şüpheli şahsın ailesinin de olduğu görüldü ve şahıs herhangi bir silah kullanılmadan yakalandı. Yaralı polis memuru Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde ameliyata alındı..

Operasyonla ilgili olarak 11 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda müştekiler adına düzenlenmiş sözleşme ve senetler, 2 adet pompalı tabir edilen tüfek, 3 adet kurusıkı tabanca, 2 adet tabanca ve bir miktar mermi ele geçirildi.

(Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.