Arkadaşını öldüren sanığa öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Kayseri'de yarı açık cezaevinden izinli çıktıktan sonra dönmeyen ve babası tarafından kayıp ihbarında bulunulan A.T.’yi, (30), av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen arkadaşı A.A. (30) hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Arkadaşını öldüren sanığa öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
13 Kasım 2019 Çarşamba 12:35

Yahyalı ilçesinde yaşayan A.T., geçen 8 Şubat’ta  İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, 'kasten adam öldürme' suçundan 8 yıldır yattığı yarı açık cezaevinden 1 haftalığına izinli çıkan oğlu A.T.’in kayıp olduğunu ve hayatından endişe ettiğini söyledi.Polis, cezaevine dönmediğini belirleyince soruşturma başlattı. Cep telefonuna ait HTS kayıtları incelenen ve görgü tanıklarının ifadelerine başvurulan A.T.’nin en son arkadaşı A.A.  ile görüştüğü belirlendi. A.T. ile mobil yatırım işi yaptığı belirlenen A.A., gözaltına alındı.  Gözaltına alınan A.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 1.  Ağır Ceza Mahkemesi’nce  A.A. hakkında, ‘Kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle hapis dava açıldı.

A.A.iddianamedeki ifadesinde, “Define arama bahanesiyle Kızılören yoluna götürdüm. Burada alacağım olan 35 bin TL'yi istedim. Paramı veremeyeceğini anlayınca aracımda bulunan ruhsatlı av tüfeğiyle öldürdüm. Daha sonra benzin dökerek cesedi yaktım, cesedin kalıntılarını da taş ile kapattım" dedi.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianame sonrası A.A. Önümüzdeki  hafta hakim karşısına çıkacak.

Haberler: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.