Arık’tan enflasyon zam tepkisi

CHP Milletvekili Çetin Arık, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. Ülkeyi yönetenlerin vatandaşın aklı ile dalga geçtiğini belirten Arık, “Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 26 zam, doğalgaza yüzde 53.98 zam, elektriğe yüzde 50.4 zam yapanlar iş memurun, emeklinin maaşına gelince TÜİK’in rakamlarıyla oynayıp yüzde 1.5 enflasyon farkı ödüyor”dedi.

Arık’tan enflasyon zam tepkisi
03 Ocak 2020 Cuma 15:33

Çetin Arık, TÜİK’in yıllık enflasyon rakamını yüzde 11.84 olarak açıklamasına tepki gösterdi. Türkiye’de son bir yıl içinde iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini belirten Arık, iş emekçilerin alın terinin karşılığına geldiği zaman iktidarın çareyi rakamlarla oynamakla bulduğunu tekrarladı, şöyle dedi.

“AKP ülkeyi yönetmiyor, günü kurtarmak için rakamlarla oynuyor. TÜİK’in açıkladığı rakamlar bu ülkenin gerçekleriyle örtüşmeyen rakamlar. Bu rakamlar yandaşa kaynak yaratma telaşındaki iktidarın halkı yoksulluğa mahkum ettiğini gösteren rakamlar. Bu rakamlar tuzu kuruların çocuğuna okul pantolonu alamadığı için intihar eden babamın; borçları yüzünden toplu halde intihar eden kardeşlerin; bu ülkedeki milyonların derdinden tasasından habersiz olduğunun rakamlarıdır. Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 26 zam, doğalgaza yüzde 53.98 zam, elektriğe yüzde 50.4 zam yapanlar iş memurun, emeklinin maaşına gelince TÜİK’in rakamlarıyla oynayıp yüzde 1.5 enflasyon farkı ödüyor. Bu ülkeyi yönetenlerin vatandaşını kandırmasıdır, bu ülkeyi yönetenlerin emekçileri yoksulluğa mahkum etmesi demektir.”

(Haber: Sümbül Altunbaş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.