3 milyon 270 bin makaron ele geçti

3 milyon 270 bin makaron ele geçti
02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:14

Türkiye’ye girmek üzere Kapıkule Gümrük Kapısına gelen Türk plakalı bir tır, Gümrük Muhafaza ekiplerince risk analizine tabi tutuldu. Yapılan analiz sonucu riskli bulunan tır, x-ray tarama sistemine yönlendirildi. Burada gerçekleştirilen taramada şüpheli yoğunluğa rastlanması üzerine araç, arama hangarına alındı.
Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen ön incelemede aracın dorse halatlarının kesildiği bu durumun gizlenmesi için kesilen uçların eritilerek tekrar tutturulduğu saptandı. Aracın ayrıntılı aranması için dorse kapaklarının açılmasının ardından araçta yasal yükün üzerine yerleştirilmiş çok sayıda karton kolinin bulunduğu tespit edildi. Söz konusu koliler içerisinde kaçak sigara üretiminde kullanılan milyonlarca filtreli sigara kağıdı ele geçirildi.
Araçta bulunan 327 koli içerisinde ele geçirilen piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan toplam 3 milyon 270 bin adet filtreli sigara kağıdına (makaron) el konulurken sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.