1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı kaza sanığına 18 bin TL ceza

Develi İlçesinde hastaneye giden B.Ç.’nin ölümüne oğlu ve eşinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan M.G. önce 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ardından cezası para cezasına çevrilerek 18 bin 200 TL ceza verildi.

1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı kaza sanığına 18 bin TL ceza
04 Şubat 2020 Salı 14:35

Kaza, Kasım 2018’de Develi İlçesi Hadibey Caddesi’nde meydana  geldi. Babası B.Ç.’nin  rahatsızlanması sonucu hastaneye doğru yola çıkan M.Ç. yönetimindeki otomobil ile M.G. yönetimindeki kamyonet ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle yol kenarında park halinde olan araçlara da çarpan araçta bulunan B.Ç. hayatını kaybederken, eşi  ve oğlu ise yaralandı. Kaza sonrası gözaltına alınan  ve tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen M.G.  hakkında ‘Taksirle ölüme veya yaralanmaya’ sebep olma suçundan dava açıldı.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık M.G.  ile kazada yaralananlar ile araçları hasar gören sürücüler hazır bulundu. Suçsuz olduğunu öne süren sanık, “Yola çıktım. Karşıdaki aracın dörtlüsü yanmıyordu. Çok süratli bir şekilde geliyordu. Aracımın sağ ön tarına çarptı ve savrularak diğer araçlara da çarptı. Suçsuzum. Beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Kazada eşini kaybeden ve şikayetçi olduğunu belirten S.Ç. ise, “Eşim hastaydı. Sanıkla çarpıştık. Sonrasını hatırlamıyorum. Eşim vefat etti. Oğlum ve ben de yaralandık. Mağdurum. Oğlum çalışmıyor. Şikayetçiyim“ dedi.

Mahkeme heyeti, sanık M.G.’i, ‘Taksirle ölüme veya yaralanmaya sebep olma’ suçundan önce 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Heyet, daha sonra sanığın cezasını para cezasına çevirerek, 18 bin 200 TL para cezası verdi. Mahkeme, sanığınehliyetine de 1 yıl 3 ay el konulmasına hükmetti.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.