Akıl Tutulması..!


Canan Bayram

Canan Bayram

03 Ağustos 2020, 14:48

Ya arkadaş bu nasıl bir iştir, nasıl bir gaftır, nasıl bir çıkıştır.

Şaştım kaldım...

Evet Kayserispor ligde kalmıştır, evet hakkı gasp edildikten sonra diri diri gömülmek istenmiştir tamam kabul de...

Kale surlarının hali ne öyle..?

Siyaset neden spora alet edilirki..?

Sayın Cumhurbaşkanı

tavsiye niteliğinde fikrini söylemiş de olabilir  hepsini geçtik, kararın alınmasını istemiş de olabilir ancak Kayserispor’un adını bir gün olsun anmayanların, en zor gününde yanında olmayanların böylesi bir günde takımın ligde kalması üzerinden prim toplamaya kalkmaları hoş bir tutum değildir.

Aksine tepki gören, gereği olmayan bir harekettir.

AK Partinin vekilleri, il başkanı ve bazı belediye başkanlarının siyasi şov yaptığı bir dönemde vali Şehmus Günaydının da siyasilerle aynı fotoğraf karesinde yer alması izahı zor bir görüntüdür...

Bir çoğunun da haberi yok..!

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç kaş yapacağım derken, göz çıkartmıştır, gaf yapmıştır. Sonrasında patinajdan kurtulmak lastik yakmıştır..!

Büyükşehir Belediyesinden görevli bir isim arıyor, yan yana oturduğum arkadaşı ...

Benzer bir afiş asılması için onay istiyor, olumsuz yanıt almasına rağmen ısrar ediyor ve ‘hayır’ denilince kapatıyor telefonu...

Yazıktır arkadaş, ayıptır dahası akıllara ziyandır.

Bu aklı kim verdi bilmiyorum ancak bu bir akıl tutulmasıdır.

Tek kelimeyle yanlıştır...

Oysa böyle yapmak yerine şehirde kendi afişini kendin as’ diye bir kampanya yapılsaydı, herkes teşekkürünü de, edeceği kişiyi de kendisi belirleseydi olmaz mıydı..?

Peki o güzelim kalenin surlarına iki gün sonra muhalefetten başka isimlerde afiş asmaya kalkarsa ne olacak?

Müsaade edilecek mi?

Peki yanındaki bir kaç isimle tarih yazan ve Türkiye’nin ayakta alkışladığı Başkan Berna Gözbaşı’ya  neden bir teşekkür yok..?

“Size söz vermemize rağmen yanınızda olamadık, yüzme bilmediğiniz halde sizi havuza ittik,  kurtarmak için elimizi dahi uzatmadık, siz çırpınırken kılımızı dahi kıpırdatmadık.

Yılmadan, pes etmeden, durmadan, korkmadan Kayserispor’u bu günlere getirdiniz ama biz sözümüzde durmadık ve sizi yapayalnız bıraktık sizden özür diliyoruz’ deseydik olmaz mıydı..?

Özetle söylemek gerekirse; Kale surlarına ve şehrin bazı bölgelerine asılan afişlerle ilgili lokomotiflerde gereksiz vagonlar ve bu vagonlara istiflenmiş gereksiz yükler vardı..!

Son söz ise Futbol Federasyonu 1992 yılından bu yana özerktir.

Özerklik ise “bir topluluğun, bir kuruluşun kendi kendini, oluşturduğu yasalara göre, özgürce yönetme hakkı ve durumudur”

Nokta...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.