4+1 ŞART


Canan Bayram

Canan Bayram

16 Mart 2020, 16:12

Artık kaybettiklerimize değil, kazandıklarımıza ve kazanacaklarımıza bakmamız gerek..!

İnişli çıkışlı bir grafik sergiliyor, ölümle yaşam arasındaki ince çizgide gidip geliyor Kayserispor...

Ligin boyu iyiden iyiye kısaldı ancak herşeye rağmen kopma yaşanmadı tabandı. Son 3 sırada olmamak için müthiş bir direnç var tabanda... Dün Malatya’yı ağırladı Kayserispor sahasında... Seyircisizdi ama heyecanı yüksek, temposu  yüksek tabanı derinden ilgilendiren bir karşılaşmadan Kayserispor gülerek ayrıldı. Ankaragücü, Kasımpaşa ve Konya’nın kazandığı bir haftada şayet kaybetmiş olsaydı Kayserispor zaten konuşacak bir şey olmayacaktı. Dün ki maçın özeti  ilk yarıda Mensah, ikinci yarıda kaleci Lung’du... Evet ilk yarıda penaltı kaçırdı ama iki asist yaptı. İkinci yarıda ise maça damga vurdu, inanılmaz kurtarışlar yaptı ve 3 puanın baş mimarıydı.

Hesaplar daha da ince yapılmaya başladı, daha önce altını çizdim ve iki kere ikinin dört etmeyeceğine dikkat çekmiştim. Sonuçlara bakıldığında ne demek istediğim çok daha iyi anlaşılacaktır.  Çıkmadık candan umut kesilmiyor, matematiksel olarak yoluna devam ediyor Kayserispor. Şu anda tehlike barajının üzerindeki takım Malatya, aradaki puan farkı 3 fakat Malatya’nın bir maçının eksik olduğunu da gözden kaçırmamak gerek.

En olumsuz şartta fark 4 puan... Rakibin büyüklüğünden, küçüklüğünden çok her maç zor ve final niteliğinde. Kalan 8 haftada  bu galibiyetlere 4+1 ilave yapılmadığı sürece hayatta kalmak mümkün değil. 4+1’in açılımı ise 4 galibiyet, duruma göre 1 beraberlik yada 1 galibiyet daha...

Özetle; süreç böyle devam edecek. İstikrar yakalanırsa mucizevi bir şeyler olabilir ama kaybedilecek bir maç karaların bağlanması anlamına geliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.