100. YIL KUTLU OLSUN

12:31:49 | 2019-05-17
Osman İkinci
Osman İkinci      osman.2@mynet.com

Aziz Türk Milleti,

 Sevgili Gençler,

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü tüm vatandaşlarımıza kutlu olsun. Bu büyük milli bayramımızın derinliğine, manasının özüne bağlı kalarak coşkuyla halkın katılımını sağlayarak kutlanması  en büyük arzumdur.  

    Türkiye’nin milli ve tarihi kimliğinden, Türk-İslam kimliğinden rahatsız olan ve hatta kin besleyen odaklarını kışkırtan, şımartan “ milliyetsizleştirme ve kimliksizleştirme” macerasına dönüşmüş bir olağanüstü anda bu bayram kutlanmaktadır.

 Bugün siyaset kurumumuz tıkanmış, şüphe odağı olmuş, varlık sebebini neredeyse yitirmektedir. Bu ve buna benzer memleket meselelerinin altından kalkmanın tek çaresi, tek çözümü milli yanı yerli, bu ülkeye bağlı bu millete bağlı yabancıdan emir ve talimat almayan

İnsan hak ve hürriyetlerini adaleti gözeten bir bakış açısı ile olacağı asla unutulmamalıdır.

İhtilalcı Ermeni örgütlerinin, tamamen yalan ve iftira olan sözde soykırımın, emperyalist devletler tarafından “ demokrasinin kılıcı gibi” Türkiye’nin başının üzerinden sallandırılarak, tehdit edilmekte tavizler istenmektedir. Bugün ise bu Ermenistan açılımı donmuş, protokollerin imzalanması ertelenmek zorunda kalmıştır.

  Atatürk’üanma gençlik ve spor bayramımız; azgınlaşan terör, vatan bölme faaliyetleri, misyonerlik, ekonomik bağımlılık,ekonomik kriz,İstanbul Büyük şehir seçiminin iptali ,Güneydoğu sınırımızda “güvenli bölge” tartışmalarının gölgesinde bu milli bayramımızı kutlamaktayız. Diğer taraftan yok kabul edilen ama gerçek gündem olan ekonomik kriz, işsizlik, sosyal ahlaki ve siyasal krize dönüşmeden, devletin ve milletin sahip olduğu büyük potansiyel güç;yani maddi ve manevi güçler seferber edilmeli, ekonomik seferberlik başlatılmalıdır.

    Adeta toplumumuz sosyal ve ahlaki erozyon dönemini geçmiş infilak etme noktasına geldiği zaman zaman işlenen cinayetler, tacizler ve önlenemeyen tecavüzlerle yuvaların yıkıldığı çocukların sahipsiz kaldığı halkımızın yüksek vicdanını derinden yaralamakta olduğu bilinmelidir.

Türkiye Cumhuriyetimiz, Milli Değerlerimiz ve tarihi misyonumuz küresel tehdit altındadır. Sizleri daha duyarlı olmaya, uyanık olmaya bu bayram vesilesi ile bir kez daha davet ediyorum.

   Bütün aziz şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını rahmetle şükranla anarken, aziz ve büyük Türk milletinin, siz değerli vatandaşlarımın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha samimi dileklerimle kutlarım.

                   

 
ETİKET :  

Tümü