Yeşilhisar’da Ev Pansiyonculuğu Desteklenmeli

11:41:38 | 2019-07-11

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Yeşilhisar ilçesinde bulunan Saint George kalıntılarının canlandırılması ve yörenin turizme kazandırılması için ev pansiyonculuğunun desteklenmesi gerektiğini söyledi.

 

Kayseri’nin turizm konusundaki bazı talep ve sıkıntılarını meclis gündemine taşıyan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir,  her yıl Kapadokya’ya gelen milyonlarca turistin daha rahat giriş ve çıkış yapabilmesi için Erkilet Havaalanın genişletilmesi gerektiğini belirtti. Özdemir, ayrıca Turizm ve Kültür Bakanlığı’ndan Yeşilhisar’da ev pansiyonculuğuna destek istedi. 

 

“Havaalanı genişletilmeli!”

 

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Kapadokya’ya ulaşımda Kayseri Erkilet Havaalanı’nın önemine değinen Özdemir, yolcuların daha rahat giriş ve çıkış yapabilmesi için havaalanının genişletilmesi gerektiğini vurguladı. İç hatlardaki Kayseri uçak fiyatlarının pahalılığına da değinen Özdemir,  bu durumdan şehrin ticari faaliyetlerinin de olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Özdemir, “Hemşerilerimiz, hava yolu taşımacılığında diğer illerle kıyaslandığında daha pahalı yolculuk yapmaktadır. Bilet fiyatlarının makul bir seviyeye çekilmesi beklentimizdir” diye konuştu.

 

Özdemir, hali hazırda inşaat çalışmaları sürmekte olan Ankara-Niğde Otoyolu Projesi'ne Kayseri'nin de dâhil edilmesinin ülke turizmine sağlayacağı katkıların da büyük olacağını ifade etti.

 

“Turizmde Kayseri ve Nevşehir ayrı düşünülemez”

 

Antalya'yı Konya ve Kapadokya bölgesiyle Kayseri'ye bağlayacak olan Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Projesi'nin 2020 yılında tamamlanmasının planlandığını ifade eden MHP’li Özdemir, “Temennimiz, bu ulaşım projesine özel önem verilip gecikme olmaksızın bitirilmesidir. Turizm alanında Kayseri ve Nevşehir’in birbiriyle tabi bir bağlantısı vardır. Bu kapsamda iki ilimizin turizm potansiyelinin beraberce değerlendirilmesinde büyük fayda bulunuyor” şeklinde konuştu.

 

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)
ETİKET :  

Tümü