Panasonic NAB 2019'da üretim yelpazesini genişletiyor

10:38:03 | 2019-04-15

Panasonic Business, PTZ kamera serisinin onuncu yıl dönümünü NAB 2019'daki radyo/televizyon yayınları, spor alanları, mekanları ve canlı yayına odaklanan yedi adet çözüm alanı etrafında tasarlanmış bir stantta PTZ serisinin en yeni üyelerini tanıtarak kutladı.
 
Fuarda 3G-SDI, HDMI, IP ve Genlock gibi geniş bir arayüz yelpazesi sunan AW-HE42 Full HD uzaktan kumandalı PTZ kamera tanıtıldı. HE42, 65,1 derecelik geniş yatay görüntüleme açısına, 20X optik yakınlaştırmaya ve 30X i.Zoom özelliklerine sahip.
 
Kamera aynı fuarda yer alan NDI|HX desteğine sahip PTZ yelpazesindeki ürünlerden birisi. 1Şirketin AV-HLC100 canlı yayın merkeziyle ilgili çeşitli uygulamaların yanı sıra, uzaktan kumandalı kamera sistemleriyle videoların çekilmesi, kaydedilmesi ve dağıtılmasıyla ilgili çeşitli gösteriler Panasonic standında sergilendi.
 
Panasonic, daha önce IBC 2018'de tanıtılan 8K ROI (İlgi Bölgesi) çoklu kamera sistemi (AK-SHB800GJ) hakkında daha fazla bilgi sundu. Temmuz 2019'da piyasaya sürülmesi planlanan ürün kompakt ve kutu tipi bir kasaya sahip olup, bir EF lens yuvası ile donatılıyor. Bu sayede tek bir CMOS görüntü sensöründen geniş açılı 8K görüntü sunuyor. Kamera, dört farklı HD videonun ayrı ayrı kırpılmasını, çevrilmesini, yana yatırılmasını ve yakınlaştırılmasını sağlayarak ve gerekli HD kamera sayısını dörtten bire düşürerek sistem maliyetini ve karmaşıklığını iyileştiriyor. Aynı zamanda canlı etkinliklerde ve spor uygulamalarında verimliliği artırıp işletme maliyetlerini azaltıyor.
(Haber: Sümbül Altunbaş)
ETİKET :  

Tümü