Müftülükten Öğrencilere İftar

09:41:43 | 2019-05-17

İl Müftülüğü ve TDV Kayseri Şube tarafından Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine ve Kemal İmamtorunu Yüksek Öğrenim yurdunda kalan öğrencilere iftar yemeği verildi.

 

İftar yemeği sonrası Hunat Camii Müezzin Kayyımı Adem Peker tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve Bünyan İlçe Müftüsü Mahmut Taşyapantarafından da dua yapıldı.

Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, mezuniyet sevincini yaşayan öğrencilere “Bundan sonra yeni bir hayata başlıyorsunuz. Okulunuzu arayacaksınız. Çünkü böyle bir hayatı ve ortamı bir daha bulamayacaksınız. Gittiğiniz yerlerde önemli görevler üstleneceksiniz. Sizler eğitim ordusunun önemli birer neferlerisiniz. Üzerinizde büyük bir sorumluluk olduğunu biliniz. Gittiğiniz yerlerde yol gösterici ve problem çözücü olun. Gelecek hayatınızda başarılar diliyorum. Hayırlı hizmetler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in bir hadisi şeriflerinde “Ey Ali, senin vasıtanla, senin aracılığınla sadece bir kişinin bile hidayete ermesi, doğru yolu bulması, üzerine güneşin doğup battığı şeylerden daha hayırlıdır, şu vadi dolusu kızıl kızıl develerden daha hayırlıdır, şu dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” sözlerini hatırlattı.

 

(Haber: Samed Aydın SUN)
ETİKET :  

Tümü