Melikgazi’ye park, çayır ve klasik araç festivali

12:35:30 | 2019-08-16

Başkan Palancıoğlu, Altınoluk mahallesine 10.700 m2 alanlı etkinlik parkı ve çayırı yaptırdıklarını belirterek, klasik araçlarla nostalji rüzgarı estireceklerini açıkladı.

 

 

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Altınoluk Mahallesi’nde Nasrullahzade Cami yanında bulunan alanda büyük ölçekli etkinlik parkı ve çayır alanı inşa edileceğini parkların aynı zamanda sosyal birer mekan olduğunu ve semt halkının bu mekanlarda sohbet ederek vakit geçirdiğini kaydetti. Yeşil alan üzerinde çocukların rahatça ve gönlünce uçurtma uçurabileceğini belirten başkan  Palancıoğlu  şu bilgileri verdi.

“Nasrullahzade Cami yanında çevre düzenlemesi ve çocuk oyun alanı inşa ederken devamında bulunan alanda etkinlik parkı ve çayırı oluşturulacaktır. Büyük çim alanı çevresinde koşu ve yürüyüş yolu yapılacaktır. Koşu ve yürüyüş sonrası aileler çocukları ile bu çayır üzerinde piknik yapabilecektir. Dolayısı ile insanları çim üzerinde oturmayı ve toprak ile temaslarını sağlanacaktır. Çevresinde ağaç fidanları ile aynı zamanda yeşil bir kuşak oluşturularak nitelik kazandırılacaktır. Bölge halkı hem dinlenecek hem de sohbet edebileceklerdir. Park sonbahar döneminde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak” dedi..

MELİKGAZİ’DE KLASİK ARAÇLARLA NOSTALJİ RÜZGARI ESECEK

Melikgazi Belediyesi ve Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği işbirliğiyle düzenlenecek olan “Klasik Otomobil Festivali”nin hazırlıkları başladı. Melikgazi Belediye Başkanı  Mustafa Palancıoğlu,  yapılacak festival ile ilgili şunları söyledi:

“Melikgazi Belediyesi olarak bu yıl Klasik Otomobil Festivali’ni Mustafa Şimşek Caddesi’nde düzenleyeceğiz.  30 Ağustos Cuma günü başlayacak ve 3 gün sürecek olan Klasik Araç Festivali’nde tüm Türkiye genelinden gelen klasik araçları misafir edeceğiz. Klasik araç meraklılarını, 50, 60 ve 70’li yılları hatırlamak ve görmek isteyen vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz. Çeşitli etkinliklerin olacağı festivalimizde 31 Ağustos Cumartesi günü Ayna konserimizde olacak. Herkesi bekleriz. Melikgazi Belediyesi olarak birçok sosyal ve kültürel projeyi gerçekleştireceğiz.”

(Haber: Ramazan Karakuş)
ETİKET :  

Tümü