19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

11:20:13 | 2019-05-17

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

 

 “Tarihte her zaman halka dayanan, gücünü milletten alan hareketler başarılı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de kurtuluş mücadelesini başlatmak için en doğru makam olarak milleti görmüştür. 100 yıl önce yakılan bu meşale ilelebet yanmaya ve Türk Milleti payidar kalmaya devam edecektir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çok daha iyi yetişmeleri için bizlere düşen ne varsa yapmaya hazırız. Gençlerimizin;  ülkemize, bayrağımıza, dinimize, vatanımıza, milletimize bağlı ve bu değerleri her zaman el üstünde tutacak bir gençlik olacağına yürekten inanıyoruz.”

 

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar:

 “19 Mayıs Milli uyanışın sembolüdür.  19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919 günü, Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum"

 

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy:

 “19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir” dedi.

 

Makina Mühendisleri Odası ŞubeBaşkanı Akif Aksoy:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Aziz milletimizin yaşadığı sıkıntılı günler sonrasında küllerinden yeniden doğduğu, milletimiz ve ülkemiz için yeni bir geleceğe doğru hayati bir adımın atıldığı önemli bir gündür.

 

Türkiye  Harpmalülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan:

19 Mayıs 1919 tarih sahnesinden silinmek istenilen Türk milletinin şahlanışa geçtiği gündür. Birliğin, beraberliğin ve yeniden millet olma ruhunun hayat bulduğu vakittir. 19 Mayıs, Türk milletinin acısında da sevincinde de bir olabileceğinin en güzel zaman dilimidir. Yüreklerin topluca vurduğu andır. “

 
ETİKET :  

Tümü