Hadra Avangard farkı

17:53:10 | 2019-10-11

*’Yeşil Bereket’ anlamına gelen Kubbetü'l Hadra'dan esinlenen firma Avangard ürünleri ile dikkat çekiyor.

*Avrupa, Amerika ve Güney Afrika, bu Kayseri mobilyasını kullanıyor

*Ortakların ‘kırmızı çizgisi’ ‘Daima önlerine ve yeni gelen dalgalara bakmak.’

*Bütün çalışanları aile anlayışı çerçevesinde yetiştirip, güçleniyorlar

*Hedefleri, Avrupa ve Türkiye'de kendi mobilya mağaza sayılarını artırmak

*Önerileri ‘Fiyat odaklı değil ürün odaklı alışveriş yapılması’

 

 

Kayseri’den  yıldızı parlayan  ihracatçı firmalardan Hadra Avangard Mobilya ortaklarından İbrahim Durmuş, Kayseri Star Haber Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.  TÜYAP 8. Mobilya Fuarı ve bu sektörün pazar alanları hakkında değerlendirmelerde bulunan Durmuş, mobilya severlere net , ilginç mesajlar verirken ‘kaybettiklerinize bakmayın, geleceği kurgulayın’ dedi.

 

Eren Mobilya olarak 2008’de kurulup, 2013 yılında Hadra Mobilya olarak isim değişikliğine gittiklerini belirten İbrahim Durmuş, “ Kendi bünyemizi kurmak istiyoruz. 11 yıllık bir firmayız ve üç ortak olarak faaliyet gösteriyoruz.  3 ortağın 3’ü de işçilikten geliyoruz. Ürünlerimizin yüzde 99’unu ihraç ediyoruz.  Avangard ve klasik ürünler üzerinde çalışıyoruz. Yüzde 70 Avrupa, yüzde 15, Amerika  yüzde 13 Güney Afrika pazarına hizmet ediyoruz” dedi.

‘Önümüze bakmaya çalışıyoruz’

Ürettiği mobilyanın yüzde 99’unu ihraç eden firmaya kur dalgalanmalarında yaşanan sorunun kendilerini etkileyip etkilemediğini sorduk. İbrahim Durmuş,“ İhracat odaklı çalıştığımız ve iç piyasaya ayrılan oran oldukça az olduğu için kurlardaki dalgalanma bizi az da olsa etkiliyor. Ancak daima önümüze  bakmak istiyoruz.  Dolar alıp dolar, Euro alıp Euro satıyoruz. Bu yüzden kurlardaki dalgalanma bizi çok etkilemiyor. Mutlaka ki kârından götürdüğü oluyor ama biz sürekli önümüze bakmaya çalışıyoruz. Bu durum nehir kenarına oturup kaçıncı dalganın geldiğini sayan adamın hikayesine  benziyor. Sahile her vuran dalga sayılmaz, giden gider yenisi ilkidir. Son iki üç yıldır gidenlere  bakarsak önümüzdeki gelenleri göremeyiz. Her zaman gelen dalgalara bakıyoruz" cevabını veriyor.

50 kişilik bir istihdamın küçümsenmemesine dikkat çeken  İbrahim Durmuş,  “ Hadra Mobilya olarak, bütün çalışanları aile anlayışı çerçevesinde yetiştiriyoruz. Boya, iskelet, döşeme gibi bütün işlemleri kendi bünyesinde gerçekleştiriyoruz. Hedefimizde ise,  Avrupa ve Türkiye'de mağaza sayılarını artırmak var. İsmi yeşil ve bereket anlamına gelen Kubbet'ül Hadra'dan esinlenen Hadra Mobilya olarak, diğer mağazaların açılışı için altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Mobilya tüketicilerine de seslenen Durmuş, “Fiyat odaklı değil ürün odaklı alışverişin insanlara daha faydalı olacağını düşünüyorum. Ben bile mobilyacı olmama rağmen 15 yıldır aynı ürünü kullanıyorum. Türk Milleti devamlı mobilya değiştiren bir millet değildir. Ancak ne yazık ki insanlar ucuz ürünleri satın almayı tercih ediyorlar. Ucuz alınca kâr ettik sanıyoruz. Fakat sürekli başa sarıyoruz" demekle yetindi.

Haber: Samed Aydın SUN Röportaj: Fatma AYDEMİR
ETİKET :  

Tümü