Aybaba dönemi resmen başladı

17:31:43 | 2019-10-11

Kayserispor, prensip anlaşmasına vararak Kayseri’ye getirdiği Teknik Direktör Samet Aybaba ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Tecrübeli teknik adam, Kayserispor’u içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmak için herkese görev düştüğünü belirtti.

Hikmet Karaman’dan boşalan Teknik Direktörlük görevine getirilen Samet Aybaba için kulüp tesislerinde imza töreni gerçekleştirildi.

Başkanlardan tam destek

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da katılarak Başkan Hamdi Elcuman ve takıma destek verdiler.

“Güzel işler yapacağız”

İmza töreninde konuşan Başkan Hamdi Elcuman, "Bilindiği geçtiğimiz günlerde alınan ani bir karar ile yönetimimizi çok hızlı bir şekilde topladık ve yönetim kurulumuzun kararıyla başkanlık koltuğuna biz oturduk. Vakit geçirmeden çalışmalara başladık. İlk ve en önemli adaylarımızdan biri Samet Aybaba hocamızdı. Kendisine teşekkür ediyorum. Teklif götürdüğümüzde 'Benim bu şehre vefa borcum var. Bende yarı Kayserili sayılırım. Hatta tam Kayseriliyim’ dedi. Hassasiyeti için teşekkür ederiz. Hocamızla sezon sonuna kadar anlaştık ama bizim gönül bağımız sonsuzdur. Bu zannedilmesin ki bugünün işi. Hocamızla geçmişten gelen bir muhabbetimiz, sevgimiz ve saygımız var" dedi.

“Türk futbolu sıkıntılı süreçten geçiyor”

Samet Aybaba ise herkesin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Burada olmaktan son derece mutluyum. Takım sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Türk futbolu aslında ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçte. Kulüplerimizin bu anlamda sıkıntıları ve sorunları var. Futbolda kötü başlangıca hemen önlem alınmazsa veya oyuncuları farklı motive edilmezse sürekli hale geliyor. O nedenle futbolcular ile de konuştuk. Bu işler geliştikçe onların performansları da gelişecektir. İyi bir kadromuz var. Doğru kullanacağız ve çok çalışacağız. Hep birlikte hareket edeceğiz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bu sadece benim çözebileceğim bir iş değil. Burada bulunan herkesin katkıda bulunması lazım. Her şeyi büyük organize diye düşünmeyelim. Onları takdir edip alkışlamak bile onları motive eder. Şu anda takımın bu motivasyona ihtiyacı var. Önümüzde çok önemli bir maçımız var. Kazanarak başlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

“Burası benim için çok özel bir yer”

Sportif Direktörlük görevine getirilen Bülent Bölükbaşı ise, "Burada çok güzel günlerim geçti. Bu şehrin bana verdiklerini ve bana kattıklarını tekrardan bu şehre ödeyebilmek için geldim. İnşallah hocamla beraber bu takımı buradan çıkaracağız. Bu takımın hak ettiği yer burası değil. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yapıp bu takımı buralardan yukarılara doğru çıkartacağız. Burası benim için çok özel bir yer” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından hazırlanan sözleşme imzalanarak hep birlikte fotoğraf çektirildi.

Atılan imzaların ardından Ligin ilk 7 haftasında 3 puan toplayarak düşme hattında yer alan İstikbal Mobilya Kayserispor’da Aybaba dönemi resmen başlamış oldu.

(Haber-Foto: Canan BAYRAM-Ramazan KARAKUŞ)

 

 

 
ETİKET :  

Tümü