SEÇMEN UYARISI

0
8

Seçmen; kavga, hakaret, çakarlı araç, konvoy, korna, havai fişek, silah sıkma, pankart, çöpe gidecek tanıtım ve şov istemiyor

*Ağır şehir yaşamı ve şartlarının yanı sıra, görüntü, gürültü kirliliği, ekonomik zorluk, aile ve çalışma yaşamındaki stres sonrası, yaklaşan seçim öncesi seçmen, tüm siyasi partileri, aday adaylarını ve adayları uyardı.  ‘Oy için kavga, insanlara hakaret, trafikte çakarlı araç, konvoy, kırmızı plaka, korna, pankart, açılış-temel atma, havai fişek, silah sıkma, çöpe gidecek tanıtım ve şov, görüntü ve gürültü kirliliği, istemiyoruz.’

*24 Haziran’da yapılacak olan seçimde, partilerin ittifak protokolü ve Cumhurbaşkanlığı adaylarından sonra partilerin ve bağımsız adayların kesin listeleri ve isimleri de 21 Mayıs’ta kesinleşecek. Seçmen, partilerin adaylarını, projelerini, adaylarında yapmak istedikleri hedeflerini televizyonlarda açık oturumlarda tartışarak, bilgi mesaj ve basın toplantılarında yapacakları haberler, sade ev, işyeri gezileri ile açıklamalarından yana.

Son aylarda artan ekonomik sıkıntılar, pazardaki enflasyon, peş peşe gelen zamlar, döviz ve altın fiyatlarının artmasına karşın asgari ücretin, paranın alım gücünün düşmesi, seçmendeki stresi zirveden indirmiyor.

24 Haziran’da yapılacak olan seçimde, partilerin ittifak protokolü ve Cumhurbaşkanlığı adaylarından sonra partilerin ve bağımsız adayların kesin listeleri ve isimleri de 21 Mayıs’ta kesinlik kazanacak. Seçmen, partilerin adaylarını, projelerini, adaylarında yapmak istedikleri hedeflerini televizyonlarda açık oturumlarda tartışarak, bilgi mesaj ve basın toplantılarında yapacakları haberler, sade ev, işyeri gezileri ile açıklamalarından yana.

Ancak, ağır şehir yaşamı ve şartlarının yanı sıra, görüntü, gürültü kirliliği, ekonomik zorluk, aile ve çalışma yaşamındaki stres sonrası, yaklaşan seçim öncesi seçmen, tüm siyasi partileri, aday adaylarını ve adayları uyardı.  Seçmenler ‘Oy için kavga, insanlara hakaret, trafikte çakarlı araç, konvoy, kırmızı plaka, korna, pankart, açılış-temel atma, havai fişek, silah sıkma, çöpe gidecek tanıtım ve şov, görüntü ve gürültü kirliliği, istemiyoruz’ derken, kararsızların sayısı da giderek artıyor. (Davut Güleç’in Haberi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here