KAYSERİSPOR TARİHİNDE İLK; BİR BAYAN YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

0
34

Kayserispor Kulübü Olağan Genel Kurulu Kadir Has Kongre merkezinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kayserispor taraftarları ve  geniş bir  üye katılımı ile yapıldı. Kayserispor tarihinde ilk kez bir bayan Berna Gözbaşı İlter yönetim kurulunda görev aldı.

Divan Başkanlığına Enver Kemaloğlu, katip üyeliklerine Veli Altınkaya ve Oktay Ensari’nin seçilmesi ile başlayan Genel Kurulu Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması, tüzük değişikliği ve diğer önergelerin görüşülmesi, yeni yönetim, denetim ve disiplin kurullarının oluşması, dilek ve temennilerle devam etti.

Genel Kurulda konuşan Bakan Mehmet Özhaseki ‘’Şöyle salona bir baktığımda belki birkaç kişi hariç en eski Kayserispor’lu benim diye düşünüyorum.Biz kamu hizmetimizden önce de Kayserispor’umuza hizmet verirken de, küçüklüğümüzde büyüklerimizin önünde veya duvarı atlayarak maçlara girerken hep Kayserisporluluğu hissettik. Çocuklar ikinci yarı işi sıkı tutsaydı şampiyonluk potası içinde olurduk ama motive olmak kolay değil’’ dedi.

Daha sonra konuşan  ve yeniden yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Dr. Erol Bedir’de şunları söyledi.

“2017 yıl başında 12 puanla sıkıntılı bir şekilde aldığımız Genel Kurul’da herkesin merak ettiği, değişik rakamların konuşulduğu bir borç meselesi var. Önce şunu söyleyelim borç Türkiye’deki bütün spor kulüplerinde var. Belki gelir artı veya karşılığındaki borcuna baktığınız zaman 1.5 kat borçla veya 2 kat borçla belki de en iyi durumda sayılabiliriz. Şu an kayıtlı olan 106-107 milyon borcumuz var. Kayserispor muzun hiçbir şey yoktu tesislerimiz bizim değil bir tane tapulu arazimiz yok. Bir tane tapulu mülkümüz yok. Bir kulübümüz var. Kayserispor’un neyi var biliyor musunuz koskocaman bir itibarı var. Bu itibar öyle bir itibar ki başkalarının alamayacağı elde edemeyeceği malını mülkünü teminat verip kullanamayacağı bir itibar ve öyle bir kredi şu anda herkesin imrenerek baktığı bir şey ben de gurur duyuyorum. Çünkü bu mal sizin biz emanetçiyiz siz derken Kayseri’den bahsediyorum, Genel kurulumuzun Kayserimize Kayserisporumuzahayırlı uğurlu olmasını diliyorum Allah utandırmasın diyorum bu birlik ve beraberlik havasının Ben olsam da olmasam da devam etmesini diliyorum.”

Yapılan olağan genel kurulda, yeni yönetim kurulu: Erol Bedir, Berna Gözbaşı İlter, Mehmet Çakmak Uyar, Mehmet Dönmez, Mustafa Gülsoy, Mustafa Aksu, Serdar Maraşlı, Bahadır Kul, Türker Horoz, Orhan Taşçı, İsmail Çöl, Tufan Koç, Fatih Çağlar Öcal, Hasan Eskici, Erhan Karacaoğlan, Mustafa Bakır, Süleyman Akın, Orhan Madenoğlu, Mehmet Gürbaz,  Muhammed Ali Temel, Ahmet Bozbey, Namık Tamer, Volkan Aksoy, Mehmet Yay, Özgen Aydıncak, Bekir Benk, Mehmet Kalem’den oluştu. (Kurum Haberi)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here