BELEDİYE BAŞKANLARININ İŞİ ZOR

0
13

Son Kayseri mitingi, şikayetler, iddialar, suçlamalar seçimde adaylıklarını zora soktu

 

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sınavında istenilen başarıyı gösteremeyenlerin üzeri çizilecek..

 

Özvatan ve Sarız dışında tamamı iktidar partisinde olan Belediye başkanlarının, olası erken yerel seçimde işleri oldukça zor. Son Kayseri mitingi’nde istenilen kalabalığın toplanamaması, haklarındaki şikayetler, iddialar, suçlamalar, vatandaşa yönelik tepeden bakma, makam saltanatı, devletin aracını acımasız kullanma, seçim döneminde vatandaşla ‘barışma-kaynaşma’ adaylıktan edecek gibi.

Özellikle ilçe belediye başkanlarının, çalışanları çeşitli şekillerde, çoğunu tazminatsız çıkartmaları, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmet dışında kendilerinin doğru dürüst hizmet üretememesi, sık gezmeleri, çalışanların maaşlarını geç ödemeleri, yatırımdan uzaklaşıp tüketen ve eriyen merkezlere dönüştürmeleri, bir ikisi dışında hiç birinin o makama yeniden aday gösterilmeyeceğini gösteriyor.

 

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’nın Kayseri’de buluşması en çok belediye başkanlarını ve AK Parti ilçe teşkilatları ile aday adaylarını zor durumda bıraktı. Şimdi tüm gözler Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sınavında. İstenilen başarıyı ilçelerde gösteremeyenlerin üzeri çizilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ve bazı üst düzey bürokratların Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen  Kadın kolları 5. İl kongresine geç gelmelerine karşın istenilen kalabalığın ve gövde gösterisinin yapılamaması AK parti yöneticilerini, belediye başkanlarını, aday adaylarını oldukça zora soktu.

Özvatan ve Sarız dışında tamamı iktidar partisinde olan Belediye başkanlarının, olası erken yerel seçimde işleri gerçekten oldukça zor. Miting dışında, haklarındaki şikayetler, iddialar, suçlamalar, vatandaşa yönelik tepeden bakma, makam saltanatı, devletin aracını acımasız kullanma, seçim döneminde vatandaşla ‘barışma-kaynaşma’ adaylıktan belediye başkanlarını çok isteseler bile o makamlardan edecek.

Özellikle ilçe belediye başkanlarının, çalışanları çeşitli şekillerde, çoğunu tazminatsız çıkartmaları, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmet dışında kendilerinin doğru dürüst hizmet üretememesi, sık gezmeleri, çalışanların maaşlarını geç ödemeleri, yatırımdan uzaklaşıp tüketen ve eriyen merkezlere dönüştürmeleri, bir ikisi dışında hepsini makamdan edecek. Halen ahbap-çavuş ilişkisi haberlerle, dedikodularla makamlarını koruyan, Kayseri dışındaki kaplıca otellerini mesken tutan bazıları içinse o makamlar şimdiden bitti. (Davut Güleç’in Haberi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here