KAYSERİ KIZILAY ŞUBE, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

0
21

Türkiye genelindeki 400’ü aşkın şube arasında ‘performans’ birincisi seçildi

*Türkiye’nin ‘örnek ve model’ aldığı Türk Kızılay Kayseri Şubesi yine liderliğini korudu.  Şube yönetimi, kadın ve Üniversite gençlik kollarının çalışmaları, hayırseverlerin çeşitli bağışları, sağlık hizmetleri, kan toplama, dağıtılan yardımlarla Türkiye’deki 400’ü aşkın şube arasında ‘performans birincisi’ oldu.

*Türk Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, bu birinciliğin gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti. Uzandaç ‘bu performans birinciliği bizleri şımartmadı. Sırtımızdaki ağır yük ve sorumluluğu, çalışma azim ve hırsımızı daha da artırdı. Disiplinli, kararlı çalışmalarımız artarak devam edecek’ dedi.

Türk Kızılay Kayseri Şubesi, Genel merkezin 400’ü aşkın şubeyi önceden belirlediği kriterlerde değerlendirmesinde ‘performans’ olarak Türkiye birinciliğine layık gördü. Kayseri Kızılay Şubesi, geçtiğimiz yıllarda da benzer liderlik almıştı.

Türk Kızılayı Genel Merkezi, yurtiçi ve yurtdışı bağışlar, yardımlar, çeşitli etkinlikler, hayırseverlik, yatırımlar, kurban bağışı ve kesimi, gayrimenkuller, eserler, Kan Hizmetleri, Teşhis ve Tedavi, Gençlik Hizmetleri, medya ilişkileri, halkla ilişkiler gibi bir çok kriterde değerlendirme yaptı. Değerlendirme sonunda Türk Kızılay Kayseri Şubesi, Türkiye genelindeki 400’ü aşkın şube içinde ‘performans’ birincisi seçti. Müjdeyi ise Türk Kızılay’ı Genel Başkanı ve Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu (IFRC) Avrupa ve Orta Asya Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık verdi.

Türk Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, Kayseri Kan Merkezi’nin, Türkiye´de en fazla kan toplayan üniteye sahip olduğunu belirterek şunları söyledi.  “Kayseri bir hayırseverler şehridir. Bu açıdan biz çok şanslıyız. Ancak halkın yine de yaptıkları hizmetler, yardımlar, harcamalar konusunda hayırseverleri genel olarak bilgilendirmek gerek. Biz hayırseverlerimiz ile bunu Türkiye’de en iyi uygulayan şubeyiz. Çoğu hayırseverimiz, yaptıkları ayni ve nakdi yardımın bile duyulmamasını istiyor. Biz ise diğerlerine örnek olmak için hayırseverlerimizin adını yaptıkları eserlere veriyoruz. Bu konuda halkında bilinçlendirilmesi gerekiyor. Türk Kızılay Kayseri Şubesi yönetimi, kadın ve Üniversite gençlik kolları, kişi ve kurumlarla örnek-model çalışmalar ve işbirliği yapıyoruz. Genel merkezimizin bu performans birinciliği bizleri şımartmadı. Sırtımızdaki ağır yük ve sorumluluğu, çalışma azim ve hırsımızı daha da artırdı. Bizi birinciliğe getiren herkese teşekkür ediyoruz. Disiplinli, kararlı çalışmalarımız artarak devam edecek.’’ (Davut Güleç’in Özel Haberi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here