ANKETLERDEN ERDOĞAN ÇIKIYOR

0
13

Henüz vatandaşın gündeminde fazla yer bulmasa da siyaset arenasında sıkça dillenen başkanlık seçimi için anketler yapılıyor. Kamuoyu araştırma şirketi sahibi Adil Gür, yapılan son anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kesinlikle oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 49,7 olarak ortaya çıktı.

Kamuoyu araştırma şirketi sahibi Adil Gür 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili son yapılan anketin sonuçlarını paylaştı. Araştırmaya göre, Adil Gür, bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek oranda halkın desteğini aldığını belirtti.

1 Kasım Genel Seçimleri’ni doğru bilen anketçi Adil Gür ‘ün yaptığı araştırmada AK Parti-MHP ittifakı ile ilgili de cevaplar arandı.

Ankette sorulan ‘2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verip vermeyeceğinizi şu ifadelerden hangisi ile anlatırsınız’ sorusuna, ankete katılanların, yüzde 49,7’si ‘kesinlikle oy veririm’ dedi, yüzde 34.1 ise ‘asla oy vermem’ şıkkını seçti.

Ankette çarpıcı sonuçlardan biri de, ” 2019’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Erdoğan aday olması halinde seçmenin yüzde 65,9’u kendisine oy vereceğini ifade etmiştir.” ibaresi oldu.

Adil Gür, MHP seçmeninin yüzde 82’sinin Erdoğan’a oy veririm dediğini söyledi. Adil Gür, “MHP’ye niye AK Parti’ye yakın oluyorsun diye kızanların sesine kulak asmamak lazım. MHP doğru yolda. MHP AK Partililerin ikinci tercihidir. Bu doğru bir stratejidir ” dedi. (H.Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here