UYUŞTURUCU ALARMI!

0
47

Kayseri Polisinin uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonları devam ediyor. Son günlerde Talas başta olmak üzere şehrin farklı noktalarında gerçekleştirilen operasyonlarda onlarca kişi yakalandı. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan polis, dünde 4 kişiyi gözaltına aldı.

Kayseri polisinin uyuşturucu tacirlerine yönelik başta Talas, Battalaltı ve merkezdeki operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu taciri ve kullanıcısı yakalandı. Ekiplerin dün yaptığı operasyonlarda da 4 kişi gözaltına alındı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erkilet Havaalanı’nda denetime takılan iki kişiden 175 gram esrar maddesi ele geçirdi. Ekipler yaptıkları diğer iki operasyonda da Bonzai ve Metamfetamin ticareti yapan iki kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

Uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönlik yürütülen çalışmalar kapsamında denetimlerini artıran Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, erkilet Havaalanı’nda denetime takılan A.G.(26), ve K.Y.(23) adlı iki kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin yapılan üst ve bagaj aramalarında 6 paket halinde 85 gr kubar esrar maddesi ve 1 paket içerisinde 90 gr reçine esrar olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi. Öte yandan Battalgazi Mahallesi’nde yapılan operasyonda gözaltına alınan S.D’nin(22) yapılan üst aramasında 6 fişek halinde satışa hazır 3.80 gram bonzai, 1 parça halinde 6.50 gram esrar ve parça halinde Bonzai ele geçirildi.  Aynı mahallede yapılan bir diğer operasyonda da M.A(17) ve Y.S(33) isimli toplam 2 şüphelinin yapılan üst araç ve ev aramalarında 2 parça halinde Bonzai ve 1 parça halinde Metamfetamin ele geçirildi. Şüphelilerden Y.S(33) gözaltın alındı.. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan 4 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. (Ali ALTUNDAŞ)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here