ARAL NNYÜ’DE

0
26

Gazeteci Coşkun Aral NNYÜ’de öğrencilerle bir araya geldi. Burada düzenlenen “Kainatta İnsanın Ayak İzleri” konulu söyleşi programına katılan Aral, deneyimlerini anlattı.

Fotoğrafçı ve gazeteci Coşkun Aral, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) düzenlenen “Kainatta İnsanın Ayak İzleri” konulu söyleşi programında öğrencilerle bir araya geldi. NNYÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından organize edilen söyleşiye katılan Aral, fotoğraf, belgesel çekimi ve savaş muhabirliği gibi konularda tecrübelerini paylaştı. Başından geçen ilginç olayları görüntüler eşliğinde öğrencilere aktaran Aral, çok sayıda savaşa ve tarihi olaya tanıklık ettiğini söyledi. Kendisini meraklı ve sorgulayıcı gezgin olarak nitelendiren Aral, şöyle konuştu: “Biz kendimizi, yaşadığımız doğayı sorgulamazsak bazıları yargılar. O yüzden her şeye sorgulayıcı gözle bakıyorum. Dönemleri sorgularım ama kimseyi yargılamam. Hayatımda dönüm noktaları var. Farklı ülkelerde farklı zamanlarda savaşlara tanıklık ettim. Ben bilgi taşırım, üniversiteler bu bilgileri alır, genç araştırmacılar bu konularda araştırmalar yaparlar.”

Aral, öğrencilerin sorularını da görsellerle destekleyerek cevaplandırdı.

Söyleşi sonunda Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Alemdar tarafından fotoğrafçı ve gazeteci Aral’a plaket takdim edildi. (AA)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here